Gondolatok a Koppenhágai Divathétről – 1. rész
Sok év kihagyás után, az Uptostyle csapata újra kilátogatott a Koppenhágai Divathétre. Sok minden változott mióta utoljára jártunk. Ugyanakkor van ami örök a divathetek világában.
Az egészségedről, illetve a testi-lelki jólétedről gondoskodni sosem ciki! Sokaknak állkapocs- vagy harapási problémák miatt szükséges a fogszabályzó, amiről gondoskodni kell, akárhány éves is vagy. Ha túlesel ezen a ponton, utána sokkal könnyebben fogod elhatározni magad. Ne feledd, ha belevágsz, magadnak teszel jót, te fogsz fejlődni, te leszel tőle magabiztosabb. Ne másokra, hanem saját magadra gondolj, a környezeted pedig, ha látja rajtad az eltökéltséget és a fejlődést, pont nem fog azzal törődni, hogy van-e a szádban fém vagy
Hazudni nem fogunk, van néhány olyan fogás, ami nyomott hagy a fogszabályzón, például kakaós csigánál vagy spenótnál ezt bizony számításba kell venni. Ez azonban ritkán okoz kellemetlenséget, hiszen gyorsan lehet orvosolni. A fogszabisoknál sokszor van egy kis szájvíz vagy fogkefe, amivel a mosdóba beslisszolva másodpercek alatt tisztává varázsolják mosolyukat. Igazából ez is olyan dolog, amely maximum téged zavar, mert rajtad kívül, ha olyan helyen van ritkán veszik észre mások. Néhány lemondással sajnos jár a fogszabályzó, ha már az ételeknél tartunk. A kis szerkezet felhelyezésétől kezdve ugyanis nem haraphatsz bele semmibe, mindent késsel-villával kell enned, mint a legelőkelőbb úri kisasszonyoknak. A különböző magvakról is le kell mondanod, hiszen meg kell védened a fogszabit attól, hogy lepattanjon, ahogy keményet rágsz. Ezek azonban ne tántorítsanak el – hamar megszokod a változásokat, főleg, ha motivált is vagy.
Egy idegen szerkezet kerül be a szádba, ezért ez természetesen olyan érzés lesz, amihez kell pár nap, hogy hozzáadaptálódj. Szoknotok kell egymást, neked is és a fogszabinak is. Néhány betű, mint az s vagy az sz az elején okozhatnak gondokat, azonban ez rövid időn belül megszűnik, és olyan gondtalanul fogsz beszélni, mint azelőtt. A fogszabályozás felnőttként olyan kérdéseket is felvethet benned, hogy munka miatt ez a probléma erősebb lehet, ha például a hangod is szükséges a munkád elvégzéséhez. Ki szeretnénk hangsúlyozni, hogy nem fognak ufónak nézni, nem nevetnek ki, ha valamit máshogy ejtesz ki, főleg abban a pár napban, amíg ez problémát fog okozni. Ahogy jött, úgy ment!
A válaszunk: igen, igen és igen. Gondolj csak bele: ha egy gyermek képes vele fogat mosni, akkor ez egy felnőttnek sem jelenthet gondot. Sőt, sokan arra esküdnek, hogy speciális fogkefére lesz szükséged, ez azonban nem feltétlenül van így. Léteznek ugyan olyan fajták, amelyeknek a szélső sörtéik hosszabbak, mint a belsők, hogy elérd vele a nehezen hozzáférhető részeket is, de nem történik tragédia, ha nem szerzed be. Gyönyörűen működik a fogmosás a régivel is: a titka csak annyi, hogy meg kell dönteni egy kicsit a kefét, hogy a kis tappancsok alól is kiszedd azt, ami nem oda való.
Nem csak a gyermekek növekedésére mondják, hogy hogy repül az idő, nem rég még milyen pici volt. Akár hiszed, akár nem, a három nap egy esztendő „fogszabi-időben” is fennáll. Egy hónap, három hónap, fél év, egy év, aztán már lassan ott tartasz, hogy le is veszik. Főleg azután érzed majd így, miután már elkezd formálódni a fogsorod és látod a változást is. Izgalmas időszak, megfűszerezve az izgalommal, lelkesedéssel, és a végeredménybe vetett rettentő sok hittel. Ami a fájdalmat illeti, az sem lesz mérvadó. A felhelyezés utáni első két napban lehet érzékeny, akkor ajánlott csak a pépes étel fogyasztása, aztán már el is fog tűnni. Azt, hogy minden hónapban állítanak a készülékeden valamennyire meg fogod érezni, de azt is csak a rá következő pár órában. Egyébként rengeteg minden múlik azon is, hogy milyen magas a fájdalomküszöböd – az is lehet, hogy meg se fog kottyanni.
A fogszabályozás felnőttként egy olyan utazás, amely rengeteg tanulságot és magabiztosságot adhat. Talán sokkal inkább értékelni is fogsz minden apró változást, amit tapasztalsz, mintha gyermekkorodban vállaltad volna be. Reméljük, ha régóta gondolkozol rajta vagy javasolták már neked, cikkünkkel segítettünk abban, hogy összeszedd a bátorságod – csak az első lépés nehéz.
Sok év kihagyás után, az Uptostyle csapata újra kilátogatott a Koppenhágai Divathétre. Sok minden változott mióta utoljára jártunk. Ugyanakkor van ami örök a divathetek világában.
Mitől lesz jó egy Montessori Babajáték? Egy anyuka újkeresése a montessori világban. Montessori játékok, montessori szoba és montessori nevelés. Olvasd el az első részt, hogy megtudd milyen a jó montessori babajáték.
November végén a LEANEA ékszermárka kollekció bemutatóján jártunk. LEANEA Tangleversum kollekció bemutatóját olvashatjátok.
Hűvös reggelek, talpunk alatt ropogó falevelek, zabtejes cappucino a kedvenc kávézónk teraszán – nekünk ez az ősz. Ezen a csodás érzésen felbuzdulva itt vannak az őszi kedvenceink.
Divat és kiegészítő edition.
A Design360 eseményén egyre több formatervezőnő mutatkozott be, így ennek kapcsán hoztunk 5 formatervező designert és a munkásságukat.