A multitasking hatékonysága ellen
Tudósok szerint abban a pillanatban, ahogy elkezdesz több dologra fókuszálni, a produktivitásod valójában gyengül. Az agy ugyanis nem tud olyan gyorsan reagálni a váltásra, mint ahogy azt te szeretnéd, és nem tud különbséget tenni a sürgős, szükséges és kevésbé fontos feladatok között.
Ugyanígy elmondható az is, hogy a munka minősége is romolhat. Hogyha több feladatot végzel el egyszerre, akár tudattalanul is kapkodni fogsz, hogy minél előbb végezzél, ami nem garantálja azt, hogy mindent egyforma szinten is adsz ki a kezeid közül. Valamelyikre több energiát fogsz fektetni így vagy úgy, míg a másikra kevésbé.
A megosztott figyelem miatt akarva-akaratlanul is átsiklasz olyan információk vagy részletek mellett, amelyekkel foglalkoznod kellett volna. Azt szokták mondani, aki hibázik az dolgozik, ami természetesen így is van, azonban a multitasking hatékonysága ellen az az egyik legnyomósabb érv, hogy hatványozottabban jelen vannak a hibák, amely az érzelmi állapotunkra is hatással lehet, hogyha főnökünk megjegyzést tesz. Az érzelmek szabályozása és helyes kezelése pedig egy különálló probléma, amelyről egyik előző cikkünkben írtunk.
Említettük, hogy a mai világ technológiája hatékony munkát eredményez. Azonban, ezzel együtt a szociális készségek romolhatnak. Az online kapcsolattartás másfajta nyelvezetet és stílust követel, mint a személyes érintkezés. Éppen ezért, ha az előbbi túlsúlyba kerül, úgy nagyon nehéz onnan kizökkenni és belerázódni akár egy kávézóban folytatott beszélgetésbe.